Kto widział Paryż, a nie widział Cassis…

Kto widział Paryż, a nie widział Cassis, ten nic nie widział brzmi dewiza tego malutkiego portowego miasteczka na Lazurowym Wybrzeżu.

Gości witają cykady, palące słońce i obłędne widoki. Cassis znane jest przede wszystkim z calanques zwanymi także francuskimi fiordami – białe skały wpadające wprost do lazurowego morza. W samym miasteczku można zgubić się wśród wąskich uliczek, jasnych domów z drewnianymi okiennicami. W niedużej odległości od portu ciągną się winnice, a wszędzie rosną drzewa oliwne.

W takich okolicznościach, myśląc tu również o pogodzie, doskonale sprawiła się sukienka z popeliny. By zachować równowagę, do wzorzystej tkaniny dobrałam prosty krój. Wybór padł na model 111 B z Burdy 7/2016. I jak zwykle nie odbyło się bez modelowania. Oryginalnie góra ma kwadratowy dekolt, natomiast ja go nieco zaokrągliłam. Z przypadku dołu zrezygnowałam z kilku kontrafałd i zastąpiłam go spódnicą z konstrukcji z jedną kontrafałdą z przodu. Popelina okazała się bardzo przyjemną tkaniną, zarówno w szyciu, jak i w noszeniu. Ponieważ materiał jest bardzo kolorowy i ma wiele drobnych kwiatków zdecydowałam się na zamek kryty z tyłu. Zresztą zamki kryte to moja mała miłość – w szyciu i jako wykończenie.

W szycie naturalnie wpisane jest prucie, a najłatwiejsze projekty przynoszą go najwięcej. W pierwszej wersji sukienka była wykończona jasną różową lamówką. I to właśnie dzięki lamówce zamiast stać się letnią koktajlową sukienką nabrała charakteru sportowego fartuszka. Na szczęście lamówka wróciła do pudełka z dodatkami, a sukienka jest jedną z ulubionych w sezonie SS 2018.

P.S. Cassis ma jeden malutki minusik. Jest jednym z głównych kurortów wypoczynkowych Francuzów. Ale w takich okolicznościach przyrody nie miało to większego znaczenia.

Wykrój: góra Burda 7/2016, model 111B. dół spódnica z konstrukcji
Materiał: Popcouture, popelina

 

 

 

 

 

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *